Wybór już nie jest ograniczony

W przeszłości sam wybór był bardzo ograniczony. Wybierano zawsze pomiędzy pieluszką tetrową tradycyjną, a dostępną bardzo rzadko pieluszką jednorazową. Współcześnie zdawałoby się, że wybór jest oczywisty. Przecież to właśnie jednorazowa pieluszka jest dla większości numerem jeden. Jednak czy oby na pewno? Na rynku pojawiły się wręcz genialne pieluchomajtki Pampers Pants 7.

Pranie, gotowanie, a następnie suszenie oraz prasowanie pieluch już całkowicie odeszło do lamusa. Naszym mamom, a wcześniej babciom należą się spore podziękowania jak i także wyrazy szacunku za tą monotonną, żmudną jak i także niezwykle ciężką pracę przy oczyszczaniu pieluszek terowych. Dzisiaj możemy bardzo rzadko spotkać się z rodzicami, którzy ich na co dzień używają. Jednorazowe pieluszki stały się oczywistością oraz elementem nieodzownym każdego noworodka. Towarzyszą one codzienności maluszka oraz jego rodziców i to przez kilka pierwszych lat życia. Kwestią najistotniejszą związaną z pieluszkami jest ich dobór odpowiedni. Dopasować należy pieluszki właściwie dla swojego dziecka. Bierzemy tutaj pod uwagę wagę jak i także wielkość dziecka. Na tej podstawie dobieramy pieluszkę. Pamiętajmy także, aby sama pieluszka była delikatna oraz miękka. Musi jednocześnie być wytrzymała. Najlepiej, aby to była pieluszka oddychająca. Ponieważ maluszek jakby nie było spędza w niej całe noce oraz dnie.

A może by tak pieluchomajtki?

Pieluchomajtki są genialne. Pomagają one maluszkowi znacznie w codziennym treningu czystości. Wiadomo, że każde dziecko ma swoje własne tempo oraz także w czasie odpowiednim dla siebie uczy się załatwienia fizjologicznych potrzeb na nocnik. Majtki są wykonane często z bawełny oraz posiadają warstwę nieprzemakalną. Są bardzo łagodnym przejściem do zwykłych majtek. Zadaniem ich jest zapewnienie maluszkowi uczucia wilgoci w odpowiednim stopniu. Niesamowicie jest to pomocne w nauce sikania do nocnika. Znajdziemy pieluchmajtki jednorazowe podobnie jak pieluszki oraz takie, które są wielokrotnego użytku i można je prać swobodnie w pralce.

Zaletą zasadniczą wielorazowych pieluszek jak i także treningowych majteczek jest to, że są one naprawdę bardzo przyjazne środowisku. Ich używanie w żadnym stopniu się nie przyczynia do generowanie odpadów niezliczonej ilości. Mamy możliwość dokładnego wyprania. Wykonane solidne pozwala na używanie wieloletnie, a nawet i stosowanie u więcej, a niżeli u jednego dziecka. Wybór końcowy należy oczywiście do nas. Można się także poradzić nieco bardziej doświadczonych rodziców czy też pediatrów.

Obraz autorstwa PublicDomainPictures Pixabay